תאונות אופנוע

רוכבי אופנוע וקטנועים חשופים יותר לתאונות דרכים מאשר נוסעי ונהגי רכב והפגיעות עצמן נוטות להיות קשות יותר ומתאפיינות הן בריבוי פגיעות ראש והן בריבוי פציעות אורתופדיות מורכבות.

עד כמה ההבדל גדול בין רכב רגיל לאופנוע?
נניח שיש כתם שמן על הכביש, רכב רגיל עלול להתקשות בבלימה ולסטות מנתיבו, במקרים רבים כאלו הנהג והנוסעים אפילו לא יישרטו אך אופנוע במקרה כזה ברוב המקרים יתהפך ולרוכביו יגרמו חבלות קשות.

בנוסף לפגיעות החמורות שרוכבי רכב דו גלגלי ממנוע חשופים אליהן, גם בחזית המשפטית והביטוחית הם מוצאים את עצמם בעמדת נחיתות מול טענות חברות הביטוח כי אינם זכאים לפיצויים.
רוכבי אופנוע רבים אינם טורחים לבטח את האופנועים שבבעלותם שכן פוליסות ביטוח החובה לאופנועים נוטות להיות יקרות יחסית, התוצאה המצערת היא העובדה שלאופנועים רבים אין כלל ביטוח חובה או שקיים ביטוח מוגבל המכסה רק נהיגת נהגים הנקובים בשם כך שבמקרים רבים הביטוח אינו מכסה את נהג האופנוע שאינו נקוב בפוליסה, בנוסף ישנם מקרים שרוכבי אופנוע מחזיקים רישיון נהיגה לאופנוע “קל יותר” ועל כן הפוליסה אינה מכסה את פציעתם בתאונה.
שיעור הנפגעים “חסרי הביטוח” מקרב נפגעי האופנועים והקטנועים גבוה יחסית ולכן חשוב קודם כל לדאוג שיהיה לכם את הביטוח הנכון שיכסה את התאונות הללו.

נניח וחלילה נפגעתם כתוצאה מתאונת אופנוע, מה עושים עכשיו?
הדבר הראשון כבר בפינוי האמבולנס לוודא שהפרטים שנמסרו לגבי תאונת אופנוע הם פרטים מדויקים שמציינים שהפציעה נבעה מהתאונה עצמה. עו”ד מנוסה יודע לדוגמה שנפגעים רבים בתביעות תאונות אופנוע לא יודעים שמד”א ממלא דוח רפואי בגין כל פינוי ניזוק בתאונת דרכים שמועבר בין היתר בהמשך הדרך לעיני חברת הביטוח אותה תובע הניזוק בתאונת האופנוע.

חשוב מאוד לוודא שהצוות הרפואי שבדרך כלל מאוד עמוס בחדר המיון בבית החולים או במוקדים של קופות החולים יקפיד ויציין את כל האיברים שבהם נפגעתם בתאונה ולכן חשוב לשתף פעולה עם הצוות הרפואי ולשתף אותם בכל איבר שנחבל וכואב גם אם זה נראה בעיניכם שולי ולא חשוב.
החשיבות נובעת מכך שבמיון ניתן בדרך כלל טיפול ברמת רפואה דחופה ומיידית ולאחר מכן בהרבה מקרים מתבררים דברים נוספים בהמשך.

לאחר התאונה הוזמנתם לתת עדות במשטרה, מה עליכם לעשות?
דבר ראשון לפנות לעו”ד, להגיע למשרדו לייעוץ פרטני שבו חשוב לפרט פרטי פרטים על אודות התאונה כולל שרטוט של זירת התאונה, צדדי ג’, תמונות של הפגיעה באופנוע, מסמכים רפואיים ועוד..
חשוב לדעת שלעיתים במשטרה רואים את רוכבי האופנוע כאחראיים לתאונות הדרכים ולנזק שנגרם מה שעשוי להוביל לשלילת רישיון, קנסות ואף הליכים פליליים נגד רוכב האופנוע ולכן חשוב מאוד להתייעץ עם עו”ד המתמחה בתאונות אופנוע ולהגיע מוכנים למתן העדות.

כיצד עליכם לבחור עו”ד?

  • עו”ד מנוסה בתביעת תאונות אופנוע או תביעות תאונות דרכים המכיר את כל התהליך מתחילתו ועד סופו ואת טענות ההגנות שיהיו לחברות הביטוח בתאונות אופנוע.
  • מומלץ לבחור עו”ד ולנהל איתו את התביעה מתחילתה ועד סופה שכן תחלופה רבה של עורכי דין עלולה לפגוע בסיכויי תביעה בתאונת דרכים בעצמה וביחסי האמון החשובים שיש ליצור עם הלקוח.

עו”ד עמנואל אבייב מתמחה בתחום תאונות הדרכים בכלל ותאונות אופנוע בפרט, תוך ליווי צמוד ומקצועי של הלקוח וניהול מלחמה עיקשת מול חברות הביטוח להשגת פיצויים מקסימליים ללקוחותיו.

דילוג לתוכן