תאונות עבודה

כל עובד אשר נפצע במהלך עבודתו זכאי לקבל פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי. מדי חודש כל עובד מפריש ביחד עם המעסיק שלו אחוז מסוים ממשכורתו לביטוח לאומי וזאת על מנת שאם חס וחלילה הוא יידרש לקבל פיצויים יוכל לקבלם בין היתר בעקבות תאונת עבודה ובשביל שיהיה איך לשלם לו.


מה נחשב לתאונת עבודה וכיצד מגדירים תאונה שכזו?
תאונת עבודה היא כל פגיעה, מחלה או תאונה שנגמרת לנו בזמן העבודה, בדרך לעבודה או בחזור ממנה בהנחה שעושים את אותו המסלול ולא סטינו מהדרך.
עובדים אשר עוברים תאונת עבודה זכאים לתבוע פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי באופן עצמאי או באמצעות עו”ד לתאונות עבודה. חשוב לזכור כי לעובדים תמיד יש את הזכות לייצוג של עו”ד מטעם העובד ורק עו”ד יכול לייצג בוועדות הרפואיות של הביטוח הלאומי.

את מי תובעים?
התביעה מוגשת נגד שני גורמים:

  1. המוסד לביטוח לאומי – העובד באמצעות עו”ד מגישים תביעה כנגד המוסד לביטוח לאומי. ראשית מוגשת תביעה לדמי פגיעה בגין הימים בהם העובד לא עבד בעבודתו לאור תאונת העבודה ולאחר מכן במידה ונותרת נכות, מגישים תביעה לנכות מעבודה לקביעת אחוזי הנכות בוועדות הרפואיות ולפיצוי המתאים בהתאם לאחוזים שיקבעו.
  1. חברות הביטוח וקרנות הפנסיה – הגשת תביעה לאובדן כושר עבודה מול ביטוח המנהלים או קרן הפנסיה אשר קיימים במסגרת העסקתו של העובד. כל מעסיק מחויב על פי דין להפריש לכל עובד לביטוח פנסיוני הכולל כיסוי לפטירה ולאובדן כושר עבודה. במקרה ולא עשה זאת, קיימת לעובד עילת תביעה מול המעסיק.

חשוב לדעת כי בכל שלב בתהליך יש לנפגע את הזכות המלאה להיעזר בעו”ד אשר בקיא בתחום זה. עו”ד המתמחה בתאונות עבודה יהיה מעורב בהליך החל מראשיתו, יפנה את הלקוח למומחים רפואיים בהתאם לפגיעותיו וייצג את הנפגע בוועדות הרפואיות מול המוסד לביטוח לאומי. יש לזכור כי המוסד לביטוח לאומי הינו גוף אשר ההתנהלות מולו מייגעת ומסורבלת. נפגע שיבחר לנהל את תביעתו באופן עצמאי יכול להרע ולהזיק לעצמו ולכן עדיף ומומלץ לפנות לעו”ד עוד מתחילת ההליך. 

לעו”ד עמנואל אבייב הצלחות רבות בתביעות מול המוסד לביטוח לאומי וזאת בשל ניסיונו הרב ובקיאותו בתחום זה.
עו”ד עמנואל אבייב יבחן כל מקרה לגופו ויתן את ההמלצה המתאימה ביותר לדרך הפעולה אשר תביא לתוצאה המיטבית ללקוח ולפיצוי המקסימלי.

דילוג לתוכן